Banki to jeden z największych i najbardziej dynamicznych rynków branży Digital Signage wymagający dodatkowo od dostawców najwyższych standardów zabezpieczenia.

Na rynku europejskim widoczna jest tendencja cyfryzacji przekazu w bankach, począwszy od aplikacji mobilnych, infokiosków, systemów kolejkowych po duże powierzchnie ścian video. Systemy tego typu przekazują informacje o promowanych produktach, kursach walut, warunkach atmosferycznych, informacjach lokalnych ale coraz częściej również są tam zintegrowane interaktywne rozwiązania wspierające sprzedaż, treści dedykowane do klienta o określonym wieku i płci.

Jest to też bardzo interesujące miejsce dla reklamodawców ze względu na stosunkowo długi czas obecności klientów w obiekcie. Kampanie reklamowe tego typu są bardzo skuteczne, ponieważ klienci przebywający w banku mają czas na zapoznanie się z ofertą wyświetloną na monitorze. Ma to też bardzo pozytywny wpływ na skrócenie czasu obsługi klienta, który może uzyskać wstępne informacje czekając w kolejce.

Od marca 2018r rozpoczęliśmy proces implementacji oprogramowania StinoDS do sterowania ok. 1200 monitorami w 600 oddziałach BZ WBK, to jedna z większych sieci tego typu w Polsce.