Digital Signage odgrywa bardzo dużą rolę w dokonywaniu przez klientów zakupów. Większość klientów odwiedzających galerie handlowe czy sklepy skupia wzrok na ciekawych wizualnie treściach, które zmieniają się w dynamiczny sposób. Co za tym idzie klienci dłużej przebywają w galeriach handlowych, przez co zyski sklepów i galerii powiększają się.

Odwiedzając centra handlowe na każdym kroku możemy napotkać monitory wyświetlające przeróżne treści. W większości sklepów wyświetlane są teledyski z muzyką zachęcającą do zakupów czy aktualne promocje. Kontenty na monitorach mogą być dostosowane do danego sklepu, pory dnia czy pory roku. Poprzez odpowiednie zarządzanie można wyświetlać na monitorach produkty, które są na magazynie lub informacje o ostatnich sztukach danego produktu. Istnieje możliwość połączenia wyświetlanych treści z czujnikami zewnętrznymi. W deszczową pogodę wyświetlana będzie na przykład oferta na parasole. Ciekawą propozycją dla sklepów są z pewnością raporty dotyczące ilości podniesień określonych produktów czy określenie emocji jakie wywołują u klientów wyświetlane treści. Klientom podnoszącym z półki dany produkt automatycznie wyświetlane są informacje o nim. Coraz więcej sklepów wykorzystuje wirtualne przymierzalnie zaopatrzone w dotykowe interaktywne ekrany, dzięki którym bez przymierzania można zobaczyć jak wygląda się w danej rzeczy.

digital signage

Oprócz celów marketingowych, Digital Signage wykorzystywany jest do celów informacyjnych. Galerie handlowe mogą na monitorach wyświetlać informacje dotyczące wydarzeń w galerii, spoty z poprzednich wydarzeń, godziny otwarcia, prognozę pogody czy informacje dnia. Za pomocą aplikacji wayfinder klienci mogą znaleźć dany sklep oraz wyznaczyć trasę. Dużym atutem galerii handlowych, które wykorzystują Digital Signage jest multimedialna rozrywka. Głównie są to interaktywne stoły i podłogi, videowall z technologiami kinect, a także fotobudki. Taka rozrywka to nie tylko zabawa, ale także nauka. Jest wiele edukacyjnych aplikacji, które poprzez zabawę uczą. Dzięki temu galerie handlowe to nie tylko miejsce zakupów ale i rozrywka dla całej rodziny.