Coraz częściej do emisji treści w przestrzeni miejskiej wykorzystywane są nowoczesne systemy cyfrowe. Na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań zdecydowała się Warszawska Kolej Dojazdowa. Realizatorem projektu digitalizacji w WKD była firma SOLIX,  która  zainstalowała nowoczesne monitory. Ich celem jest usprawnienie komunikacji w transporcie. 

 

Korzystając z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej pasażerowie mogą liczyć na nowe udogodnienia w postaci monitorów LED, za pośrednictwem których w pociągach będą przekazywane treści informacyjne oraz reklamowe. Wykonawcą projektu digitalizacji została firma SOLIX, specjalizująca się w kompleksowym dostarczaniu rozwiązań Digital Signage i A/V. Firma zajmuje się także tworzeniem i zarządzaniem treściami, które są wyświetlane na ekranach.   

Specjaliści SOLIX wybrali do projektu dla WKD najbardziej optymalne monitory, których parametry techniczne najlepiej sprawdzą się w warunkach podróży pociągiem. Są nimi ekrany o wysokiej jasności, z czujnikiem otoczenia. Ekrany LED przystosowane są do pracy w każdych warunkach. Prezentowane za pośrednictwem nowych monitorów treści stały się dla pasażerów atrakcyjniejsze wizualnie. 

„Dzięki profesjonalnym monitorom o optymalnym rozmiarze 24 cale, znacznie usprawnił się przekaz informacji w naszej kolei. Jest on nowoczesny i bardziej czytelny dla naszych pasażerów, a dla nas wygodniejszy w obsłudze, dzięki zdalnemu zarządzaniu ekranami. Zwłaszcza w czasach Covid-19 jest to dla nas ogromnie ważne.” – zaznacza Tomasz Tretter, Członek Zarządu, Dyrektor d/s Handlowych WKD. 

Zintegrowany system do zarządzania contentem pozwala w wygodny sposób dokonywać zmian w prezentowanym w transporcie publicznym przekazie. „System Central Stacks, pozwala na zarządzanie treścią z dowolnego urządzenia i miejsca. A to wszystko za pomocą serwera w Chmurze” – podkreśla Mateusz Sepioło, Wiceprezes SOLIX. 

Przekaz tradycyjny nie jest dziś już na tyle efektywny by dotrzeć do współczesnego odbiorcy, którego oczekiwania znacznie się zmieniły, dlatego też rozwiązanie digital signage stają się coraz bardziej powszechne w przestrzeni publicznej. 

Więcej informacji: www.solix.pl