autor zdjęcia: Piotr Szałański, Storymakers

Wdrożenie nośników do cyfrowego wyświetlania multimedialnych treści dla BNI Polska wymagało niekonwencjonalnych rozwiązań. Realizacją ściany wideo w studio nagraniowym BNI Polska zajęła się firma SOLIX – ekspert w branży Digital Signage.

BNI, to międzynarodowa organizacja  biznesowa wymagająca najlepszych technologicznych rozwiązań. Pomaga przedsiębiorcom w rozwijaniu biznesu poprzez rekomendacje. BNI Oferuje swoim członkom możliwość dawania i otrzymywania poleceń ułatwiających pozyskiwanie klientów, nawiązywanie relacji z partnerami biznesowymi oraz zdobywanie wiedzy potrzebnej do prowadzenia firmy..

Z uwagi na nieregularne ułożenie ściany w studiu nagraniowym BNI, znajdującym się na 38. piętrze budynku Warsaw Trade Tower, przy ulicy Chłodnej 51 w Warszawie i brak standardowych proporcji, montaż ekranów wymagał spersonalizowanych rozwiązań. SOLIX wykorzystał monitory Samsung z najcieńszą dostępną na rynku ramką, dzięki którym cała powierzchnia stanowiła spójną całość. Monitory zostały zamontowane do ściany i sufitu, a z wykorzystaniem zakrzywionych kolumn uzyskano efekt głębi – niezwykle pożądany w studiach nagraniowych.

Rozwiązania Digital Signage mają zastosowania w wielu różnych branżach. Przede wszystkim jest to metoda na skuteczne pozyskanie zainteresowania odbiorcy. Digital Signage można traktować jako nowoczesny sposób komunikacji z klientem. Tego typu sprzęt pozwala na przekazywanie treści w dowolny sposób i w dowolnym miejscu. Sprawdzi się dla każdej firmy, która chce wyróżnić się reklamą na tle konkurencji, jak i dla przedsiębiorstw potrzebujących innowacyjnych wyświetlaczy multimedialnych – mówi Kamil Celary z firmy SOLIX.

Z początkiem 2021 roku rozpoczęły się ponowne konsultacje dotyczące ściany wideo – tym razem w nowej warszawskiej siedzibie BNI. Realizacja wymagała przeniesienia ściany ekranów do nowego, większego studia. Firma SOLIX zainstalowała dodatkowo 15 nowych monitorów oraz 65-calowe ekrany na elektrycznie opuszczanych wózkach na suficie. Dzięki temu ich obniżanie staje się automatyczne, a obsługa sprzętu niezwykle prosta.

Sporą zaletą oprogramowania Digital Signage jest możliwość zdalnej i centralnej obsługi sieci monitorów. Zautomatyzowanie wielu skomplikowanych procesów sprawia, że obsługa ekranów jest intuicyjna, a jakość bezkonkurencyjna – dodaje Celary.

Studio nagrań zaopatrzone w ścianę monitorów wygląda niezwykle efektownie. Podobne rozwiązania będą realizowane niebawem przez SOLIX w gabinecie prezesa.